21 07 2016

Relacja z zawodów fly-board freestyle Gdynia 16-17 lipca 2016

Naszemiasto.pl  napisało:

Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością. W sobotę, 16 lipca rozpoczęły się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu.

Odbył się m.in. pokaz skoków na trampolinie oraz „power joga”, czyli pokaz jogi i akrobatyki.

W imprezie wzięło udział 12 śmiałków – 9 mężczyzn i trzy kobiety – w znakomitej większości należących do europejskiej czołówki w sportach hydro – odrzutowych.

– Każdy z zawodników  miał dwie dwuminutowe próby. Lepszy występ będzie uwzględniony w klasyfikacji. Nad przebiegiem rywalizacji czuwało trzech sędziów, którzy oceniali trudność ewolucji, wysokość, technikę, czy umiejętność łączenia figur w choreografii – tłumaczy Kajetan Sikorski. – W tej chwili na świecie znanych jest ponad 30 figur, z których najtrudniejszą jest salto w przód. Dotychczas udało się je wykonać tylko dwóm osobom.

W zawodach wzięli udział najlepsi riderzy z Polski i z zagranicy.

Michal Stasek- Vice Mistrz FLYCUP 2015, uczestnik MŚ i ME we flyboardingu w 2015 roku. Reprezentant Czech z zawodu prawnik. Na co dzień lata mieszka i trenuję w Pradze.- Kajetan Sikorski- Drugi Vice Mistrz FLYCUP 2015, uczestnik MŚ i we flyboardingu w 2013 roku. Prekursor sportów hydro- odrzutowych w Polsce. Reprezentant Teamu Latające papcie.

Przemysław Piotrowiak– Drugi Vice Mistrz FLYCUP 2014. Pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył latając w hydro-odrzutowych butach. Lata i mieszka w Poznaniu gdzie pracuję jako strażak. Reprezentant Teamu Latające papcie.

Tomasz KubikTegoroczny debiutant, czarny koń w stajni teamu Latające papcie. Pasjonata akrobatyki i kalinistyki co przekłada się na błyskawiczny rozwój umiejętności latania. Ratownik dbający o bezpieczeństwo na plaży Kaskada.

Łukasz Jaworski – Jeden z najlepszych gimnastyków w Polsce i w Europie. Utytułowany reprezentant Polski w gimnastyce. Od dwóch lat trener teamu Latające Papcie. W tym roku również zapowiada walkę o najwyższe latające cele.

Michał Brudecki – Czwarty najlepszy Polak we FLYCUP 2015. Pasjonat sportów ekstremalny, który pokochał Flyboard od pierwszych minut latania. Mieszka w Gdańsku, zawodowo pracuje w branży okrętowej. Reprezentant Teamu Latające Papcie.

Więcej:

Jeszcze informacje na stronie FlyCup: KLiknij:

Zobacz film: