atrakcje

Jeśli zależy Ci, by czas spędzony tutaj był optymalnie wykorzystany, wypełnij swój weekend, wczasy czy wakacje aktywnościami, które nie tylko pomogą Ci zachować świetną kondycję, ale też będą pełne pozytywnych wrażeń. Plaża to nie tylko spacery o blasku księżyca czy o zachodzie słońca, to także idealne miejsce na poranny czy wieczorny jogging, dlatego zamiast spacerować, możesz ją przebiec! Jeśli dystans jest dla Ciebie zbyt krótki, biegnij na jeden z wielu prowadzących tędy szlaków turystycznych, których nie brakuje w Wielkopolsce. Jesteś miłośnikiem pływania? Nasza plaża nad poznańskim Kiekrzem to miejsce o idealnych warunkach do uprawiania triathlonu. Dla tych co kochają aktywny relaks, przygotowaliśmy rowery wodne. Pływając nimi zrelaksujesz się, a jednocześnie wciąż będziesz szlifować formę. Fanom dłuższych podróży i zapachu czystej wody polecamy zapisać się na szkolenia żeglarskie, dzięki którym samodzielny czarter jachtów i ich sterowanie nie będzie stanowić problemu. Dla tych, którzy poszukują wrażeń przygotowane są kursy oraz same zajęcia flyboard, istnieje także możliwość skorzystania z deski sup. Wynajem prowadzi wypożyczalnia sprzętu wodnego przynależąca do hotelu Kaskada. Urokliwe miejsce koło Poznania, jakie znaleźliśmy dla naszego ośrodka to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wypoczynek nad jeziorem w Wielkopolsce.

 • Deski SUP

  Surfowanie po sieci zdecydowanie lepiej zamienić na surfowanie po wodzie. Jeżeli chodzi o deski SUP to poznański Hotel Kaskada może zaoferować sprzęt najwyższej jakości, który pozwoli na niezapomnianą zabawę. Atrakcja ta jest w szczególności polecana osobom, które uwielbiają spędzać czas w wodzie i na wodzie. Kontakt z wodą jest nieunikniony za względu na dość częste (szczególnie na początku) upadki. Jeżeli więc sporty wodne nie są Ci obce, a pływając czujesz się jak ryba w wodzie, to koniecznie musisz spróbować tej atrakcji.
  Czytaj więcej...
 • Wędkowanie

  Wędkowanie to pasja, którą najlepiej rozwijać nad brzegiem pięknego jeziora, w którym żyje wiele gatunków ryb. Właśnie takie możliwości oferuje Hotel Kaskada – naszym gościom umożliwiamy zarówno łowienie z pomostu, jak i łowienie z łódki. Co więcej, kartę wędkarską można zdobyć nawet w hotelowej recepcji! Nie będzie konieczne wędrowanie i szukanie siedziby związku wędkarskiego. Odwiedź Hotel Kaskada i przekonaj się sam, jakie łowiska czekają na każdego zapalonego rybaka.
  Czytaj więcej...
 • Plaża

  Chcąc smażyć się w słońcu nie jest konieczna podróż do egzotycznych krain. Wystarczy udać się do Hotelu Kaskada, który udostępnia doskonale przygotowaną plażę – zadbana, często sprzątana i wyposażona w odpowiednie elementy infrastruktury jest miejscem prawdziwego relaksu. Nie ma nic lepszego niż gorący piasek ogrzany letnimi promieniami słońca, zimny napój, doskonałe towarzystwo oraz niekończące się kąpiele. Wszystko to możesz mieć korzystając z usług naszego hotelu!
  Czytaj więcej...
 • Flyboard

  Marzenia o lataniu wcale nie muszą pozostać tylko marzeniami. W Wielkopolsce powstał ośrodek, który pozwala na unoszenie się nad wodą, dzięki czemu można się poczuć niemalże tak samo jak ptak w przestworzach. Dla chcących zamienić marzenia w rzeczywistość udostępniono w Poznaniu deski typu flyboard, a hotel Kaskada, dzięki stworzeniu takiej atrakcji, stał się jednym z największych ośrodków flyboard w Polsce. Poczuj się jak ptak i spróbuj unoszenia się nad wodą – Hotel Kaskada umożliwi Ci otwarcie się na nowe możliwości.
  Czytaj więcej...
 • Czarter jachtów

  Żeglowanie po morzach to rozrywka dla odważnych i doświadczonych. Dla osób szukających po prostu relaksu i komfortu pozostaje żeglowanie po jeziorach. Warto więc zwrócić uwagę na marinę Kaskada, która mieści się w okolicy hotelu. Dzięki takiemu roziwązaniu można więc postawić równocześnie na odpoczynek w hotelowym pokoju, jak i na pokładzie nowoczesnego jachtu. Na naszych gości w bazie czeka zawsze kilka nowoczesnych i doskonale wyposażonych jachtów, które pozwolą Ci rozpocząć niesamowitą przygodę ze sportami wodnymi.
  Czytaj więcej...
 • Rowery wodne

  Szaleństwo na wodzie to rowery wodne, kajaki, łódki oraz inne sprzęty. Chcąc zrelaksować się na wodzie, warto udać się do hotelu Kaskada, który prowadzi wypożyczalnię sprzętu wodnego nad Kiekrzem. Nowoczesne rowery pozwolą na bezpieczne pływanie po jeziorze – powolne dryfowanie po niewzruszonej tafli to jedna z najbardziej relaksujących rozrywek. Jeżeli więc poszukujesz wypożyczalni rowerów wodnych w Poznaniu to koniecznie sprawdź tę przynależącą do naszego hotelu!
  Czytaj więcej...
 • Boiska do siatkówki

  Sport podczas urlopu to świetny pomysł, który może urozmaicić urlop. Wypoczywając w Hotelu Kaskada możesz korzystać z boisk do siatkówki, a także całej infrastruktury sportowej. Nasze boiska do siatkówki odznaczają się doskonałą jakością powierzchni oraz odpowiednim przygotowaniem, by rozgrywać mecze nawet na najwyższym poziomie. Udaj się na wymarzony odpoczynek do Hotelu Kaskada i zadbaj o odpowiednie dopasowanie poziomu lenistwa do poziomu aktywności – obudź w sobie siatkarskie emocje.
  Czytaj więcej...
 • Marina – klub żeglarski

  Na naukę nigdy nie jest za późno – szczególnie jeżeli chodzi o naukę żeglowania. Jeżeli chcesz poczuć się jak prawdziwy wilk morski, to koniecznie postaw na szkolenia żeglarskie. Hotel Kaskada z Poznania zlokalizowany nad jeziorem Kiekrz to miejsce, gdzie bez problemów możesz odbyć tego typu kurs. Nauka nie trwa długo, a pozwala na samodzielne żeglowanie po akwenach śródlądowych. Przy okazji jest to świetny relaks – czas spędzony na łodzi to zupełnie nowe doświadczenie, które będziesz wspominać z uśmiechem na twarzy.
  Czytaj więcej...