Wakacje nad Jeziorem Kierskim

Jezioro Kierskie to największy zbiornik wodny w pobliżu Poznania. Posiada aż 4800 metrów długości i 2100 szerokości. Jego powierzchnia to 285 hektarów. Najgłębszy punkt jeziora osiąga ponad 37 metrów głębokości. Od lat ściąga do siebie poznaniaków, Wielkopolan i nie tylko. Jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy ciekawe atrakcje dla każdego członka rodziny, dzięki którym czas spędzony nad jeziorem będzie emocjonujący i niezapomniany.

 

Wypoczynek na plaży

Na rozgrzanym słońcem piasku można wylegiwać się bez końca. Można także spędzić ten czas aktywnie. Przy kąpielisku Kaskada jest wiele atrakcji – najmłodszym wczasowiczom dużo frajdy przyniosą skoki na trampolinie. Dostępna jest także wersja skoków z trampoliny do wody. Dla nieco starszych polecamy zawody w badmintona lub mecz siatkówki na dostosowanym do tego boisku. Świetną zabawą dla każdego są boule – gra towarzyska wywodząca się z Francji, polegająca na rzutach metalowymi kulami. Dla pragnących po prostu odpoczynku dostępne są wygodne leżaki.

Rowery wodne i kajaki

Na terenie Jeziora Kierskiego dostępna jest wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków. Rowery szczególnie polecane są dla osób pragnących połączyć wypoczynek z aktywnością fizyczną. Ich wesołe kolory, a także kształty samochodów garbusów przypadną do gustu najmłodszym wczasowiczom. Kajaki to wyzwanie dla bardziej wysportowanych uczestników, preferujących czynny relaks. Zachód słońca na Jeziorze Kierskim, spędzony na kajaku czy rowerze wodnym, musi być jeszcze bardziej magiczny i niepowtarzalny.

kajaki

Wodne szaleństwo

Dla miłośników wodnych sportów połączonych z dreszczykiem adrenaliny polecamy deski SUP. Jest to coraz bardziej popularny rodzaj aktywnego wypoczynku, na który składa się dmuchana deska i wiosło. Szukający większych wrażeń powinni zwrócić uwagę na flyboarding. Do nóg przytwierdza się specjalny stelaż, który unoszony jest poprzez pompowaną pod ciśnieniem wodę. Gdy opanujemy już sztukę flyboardingu, możemy naprawdę wysoko się wznieść.

Wiatr w żaglach

Zbiornik wodny niedaleko Poznania jest szczególnie atrakcyjnym miejscem dla pasjonatów żeglarstwa. Na jego terenie działa Klub Żaglowy Marina. Podłużny kształt Jeziora Kierskiego, mający przeszło 12 kilometrów długości, pozwala na swobodne przemieszczanie się łódką. W Marinie Kaskada dostępne są nowoczesne jachty, które można wynająć na określony czas lub popłynąć w całodniowy rejs. Rozrywka ta przeznaczona jest dla osób posiadających patent żeglarza jachtowego. Aby je zdobyć, należy zapisać się na kurs organizowany przez Akademię Nowego Żeglarstwa. Uczestnicy zgłębiają wszystkie tajniki żeglugi i obsługi jachtów, po czym poddawani są egzaminowi na uprawnienia żeglarza.

Raj dla wędkarzy

Taflę Jeziora Kierskiego szczególnie uwielbiają wędkarze. Nie tylko z tego względu, że wśród drzew i dziewiczej natury odnaleźć można upragniony spokój, ale także dzięki systematycznemu zarybianiu akwenu. Innymi słowy, w jeziorze pływa mnóstwo ryb – od sielawy, czy szczupaka, aż po amura białego. Sport ten uprawiać można tradycyjnie z powierzchni ziemi, a także z pokładu łódki. Dla posiadaczy wędek Jezioro Kierskie jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu.