Tania podróż poślubna – romantycznie i oszczędnie

Podróż poślubna to dla każdej pary jedyne takie doświadczenie w życiu. Często okazuje się, że to ostatnia szansa przed wejściem w tryb życia rodzinnego, by poczuć słodycz przebywania sam na sam i przedłużyć niezwykły czas towarzyszący ślubowi i jego organizacji. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na kilkunastodniową podróż zagraniczną lub wypad na weekend do romantycznej stolicy Europy. Pamiętajmy jednak, że w przypadku podróży poślubnej nie chodzi o ilość zainwestowanych w nią pieniędzy, ale o pomysł na spędzony czas.

zaręczyny nad wodą

Romantyczny pobyt w hotelu

W dobie tanich zagranicznych lotów często zapominamy, że Polska także jest piękna i obfituje w niepowtarzalne miejsca. Jedną z takich okolic jest Wielkopolska, szczególnie Poznań i pobliskie miejscowości. Znajdziemy tutaj najbardziej urokliwe jeziora, doskonałe lokalizacje do uprawiana aktywnego wypoczynku, miejsca historyczne oraz zatrzęsienie uroczych i cichych kącików. Dla młodych par pragnących zaprojektować swoją podróż poślubną tanio, ale romantycznie, to doskonała lokalizacja.

Najlepszą lokalizacją będzie miejscowość oddalona od Poznania o kilkanaście kilometrów. Dzięki temu zyskamy spokój i uczucie dyskrecji przy jednoczesnej możliwości szybkiego odwiedzenia jednego z najpiękniejszych i historycznych miejsc w kraju. Dobrym wyborem jest Jezioro Kierskie – otoczone bujnymi terenami zielonymi. Znajdziemy tu trasy piesze i rowerowe, strzeżone plaże, a także wybór sportów wodnych.

Aktywny wypoczynek połączmy z pobytem w cichym, ale nowoczesnym hotelu KASKADA. Dla nowożeńców obiekt przygotował wygodne pokoje z widokiem na jezioro, pyszne posiłki oraz liczne atrakcyjne. Wynająć można tutaj sprzęt wodny i wędkarski, a dla fanów emocji kursy flyboard. Takiej podróży nie zapomnicie do końca życia!

Z plecakiem przez Polskę

Jeśli siedzenie w hotelu i relaksowanie się nad jeziorem nie wypada satysfakcjonująco, być może podróż poślubną należy potraktować jako prawdziwy czas na dotarcie się i zbieranie doświadczeń? Po okresie mody na wakacje all inclusive w ekskluzywnych hotelach wrócił trend na podróżowanie z plecakiem. To doskonały pomysł szczególnie dla młodych i aktywnych par, które nie mogą usiedzieć w miejscu.

Z plecakiem przez Polskę

Jak przygotować taką podróż poślubną? Największą inwestycję będzie stanowił tutaj nie wynajem pokoju w hotelu, ale zakup lub wynajem sprzętu, m.in. namiotu lub dużego samochodu. Następnym krokiem będzie przyjrzenie się mapie – i tutaj należy uważnie prześledzić największe lub te najbardziej intrygujące cele. W trakcie takiego podróżowania oczywiście warto zbaczać z trasy, ale jeśli chcemy naprawdę dobrze wykorzystać ten czas i na końcu podróży poczuć satysfakcję, musimy mieć plan. Jeśli obcinamy koszty maksymalnie, dobrym wyborem będzie zapakowanie w plecak czy do auta zapasów. Warto jednak odliczyć nieco funduszy na smakowanie tradycyjnych, lokalnych specjalności. Dzięki temu podróż poślubna zmieni się w niesamowitą wyprawę krajoznawczą. Obowiązkowe wyposażenie dodatkowe – aparat i gruby notes do zapisywania wszystkich przygód!

Las minute po sezonie

Jeśli mamy cierpliwość, by nieco poczekać, a jednocześnie nie czujemy presji, by wszystko zaplanować… Trzecią opcją jest wyszukiwanie tanich lotów. Szczególnie po sezonie można znaleźć wiele ciekawych kierunków za bardzo niskie ceny. Tutaj należy jednak być uważnym – ponieważ największe okazje zazwyczaj są last minute. Musimy być gotowi na wzięcie urlopu z dnia na dzień i błyskawiczne spakowanie się, co nie każdemu z nas będzie pasować. Jeśli jednak mamy paszport na górze szuflady i nie czujemy presji, być może taka szalona podróż poślubna na ostatnią chwilę sprawdzi się w tym przypadku?