Sposoby na aktywny wypoczynek nad jeziorem

Wypoczynek nad jeziorem to jedna z najbardziej popularnych form spędzania aktywnie czasu podczas urlopu. I nic dziwnego! Polska obfituje w doskonałej jakości kąpieliska, a dla osób szukających dreszczyku emocji poszczególne lokalizacje szykują dodatkowe atrakcje. Dzięki temu pobyt nad jeziorem oznacza nie tylko pracę nad opalenizną, ale przede wszystkim pracę nad formą i doskonałym samopoczuciem.

Wypoczynek nad jeziorem

Po pierwsze – dobre kąpielisko

Miejsce to podstawa. Dobrze zaprojektowane, czyste i strzeżone kąpielisko jest najważniejszym punktem każdego pobytu nad jeziorem. Zapomnijmy o niestrzeżonych, dzikich plażach, których nie znamy. To niebezpieczne, a poza tym ogranicza się jedynie do moczenia się w wodzie.

Dobrze zaprojektowane kąpielisko obejmuje teren do plażowania oraz dodatkowe atrakcyjne, w tym trampoliny, badminton, boule, boiska, a także trampoliny do wody. Nie możemy zapomnieć także o wygodnym dostępie do leżaków plażowych. Kąpieliska takie szczególnie często znajdziemy przy dobrze wyposażonych hotelach, np. przy KASKADZIE nad Jeziorem Kierskim.

Surfing

Nie są potrzebne duże fale na oceanie, żeby świetnie się bawić! Deska SUP, znana także jak Stand Up Paddle Board, to deska z wiosłem. Jako jeden z najszybciej rozwijających się na świecie sportów wodnych podbija także polskie akweny wodne. Co ważne, żeby zacząć ten sport nie trzeba mieć specjalnych umiejętności czy doskonale wypracowanej formy. Najważniejsza jest siła w rękach i poczucie równowagi. Na plażach coraz częściej możemy wypożyczyć sprzęt w postaci dmuchanej deski oraz linek, którymi przywiązuje się deskę do nogi.

Flyboard

To kolejny świetny sport, którego popularność rośnie z każdym sezonem. Jest stworzony dla osób, które uwielbiają dreszczyk emocji i nie boją się nagłego nurkowania w wodzie. Wszystko opiera się na nowoczesnym urządzeniu, które jest zasilane przez strumień wody. To właśnie dzięki niemu możemy nagle wznosić się w górę, a następnie – gwałtownie zanurzać. Latanie kilka metrów nad taflą wody? To możliwe! Cały sprzęt jest zamontowany na nogach, a nad bezpieczeństwem zawsze czuwają wykwalifikowani instruktorzy. To świetna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą poczuć coś nowego!

Flyboard w Poznaniu

Kajaki

Jeśli chcemy spędzić udany weekend lub dłuższy weekend nad jeziorem, warto rozważyć oprócz innych aktywności wynajmowanie kajaków. Jest to świetny sport, który można uprawiać w parze lub w większej grupie osób. Samo wynajęcie sprzętu nie jest trudne ani drogie, ponieważ to dość popularna rozrywka. Aby dobrze się bawić, podstawą jest wybór właściwego akwenu wodnego i dobrej trasy. Jeśli będziemy z jeziora mogli obserwować piękną budowę brzegu, roślinność i budynki, tym lepiej dla naszych doświadczeń!

Zabawa na plaży

Oprócz kąpania i aktywności związanych z wodą, warto przed urlopem przyjrzeć się danej lokalizacji ze względu na inne rozrywki. Co, jeśli trafimy na gorszą pogodę? Co będziemy robić wieczorami? Dobrze, jeśli plaża i miejsce naszego pobytu wyposażone są w boiska do gry, dodatkowe atrakcje w postaci miejsca na grilla, czy ognisko. Po dniu spędzonym w wodzie będziemy z pewnością chcieli odpocząć na przyjemnym tarasie lub wygodnej ścieżce rowerowej.

Bezpieczeństwo i dostępność rozrywek to dwie najistotniejsze cechy, na które musimy zwrócić uwagę przed naszymi wczasami. A później? Nic tylko korzystać!