Organizujesz szkolenie lub konferencję? Znajdź odpowiednie miejsce!

Szkolenia i konferencje są wydarzeniami, do których należy się szczególnie przygotować. Podczas nich pracownicy i zarząd firmy mają zaszczyt przyjmować poważanych gości, negocjować warunki współpracy czy przyswajać nową wiedzę. Kolosalne znaczenie dla takich spotkań ma odpowiednia atmosfera czy przyjazne otoczenie. To w dużej mierze od nich zależy, jak nasza firma będzie postrzegana – jako profesjonalna, dbająca o każdy szczegół, czy niechlujna i nieestetyczna. Dlatego tak istotne jest, aby znaleźć odpowiednie miejsce na spotkanie biznesowe gwarantujące nam sukces.

Otoczenie natury sprzyja interesom

Mniejsze spółki czy większe korporacje przeważnie organizują konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w siedzibach swoich firm. Zazwyczaj są to budynki zlokalizowane w miastach dużych aglomeracji. Takie spotkania nieodłącznie przywodzą na myśl długie godziny spędzone w nieprzyjemnym otoczeniu, gdzie otwarcie okna łączy się z wpuszczeniem do środka miejskiego hałasu. A co gdyby to diametralnie zmienić? Nie od dziś wiadomo, że otaczająca natura, zielone barwy i świeże powietrze sprzyjają dobremu samopoczuciu i redukują nadmiar stresu. To doskonałe okoliczności do umówienia niełatwych spotkań i podejmowania ważnych decyzji. To także świetny czas na przeprowadzenie szkoleń pracowniczych – poza miastem, wśród drzew, jeziora i dzikiej natury wiedza z pewnością przyjdzie szybciej. Ponadto, w razie ewentualnych niepowodzeń i sporów, dobrze jest znajdować się na neutralnym gruncie. Po czasie łatwiej będzie wrócić do dobrych relacji. Warto także w ogólnym programie zarezerwować czas na odpoczynek i w kreatywny sposób zintegrować grupę.

Integracje pracownicze kluczem dobrze prosperującej firmy

Dzięki współpracy i dobrym stosunkom biznesowym można osiągnąć wiele obopólnych korzyści. Dlatego też podczas organizowania konferencji czy szkolenia pracowniczego, warto wziąć pod uwagę czas na relaks i integrację, które rozluźnią atmosferę i pozwolą zespołowi lepiej się poznać. Najlepszą lokalizacją okażą się podmiejskie miejscowości, a szczególnie otoczenie zbiorników wodnych, które stwarzają wiele okazji do niecodziennych rozrywek. Nieskończoną ilość wrażeń zapewnią mecz piłki siatkowej, wyścigi kajakami, flyboarding czy deski SUP. To sporty, które zagwarantują wiele śmiechu, a także zaszczepią w zespole nutkę zdrowej rywalizacji. Dla zwolenników nieco spokojniejszych atrakcji polecamy odprężające rowery wodne, odpoczynek nad brzegiem jeziora, wędkowanie czy wypożyczenie jachtu. Po długim, wyczerpującym dniu warto udać się do klimatycznej restauracji i zregenerować siły.

sup

Event manager wszystkim się zajmie

Organizacja wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych wiąże się z dużym stresem. To, jak przeprowadzimy takie wydarzenia, wpłynie pozytywnie lub negatywnie na wizerunek firmy. Może także zaważyć na dalszych relacjach z innymi podmiotami. Dlatego też warto powierzyć to wymagające zadanie wykwalifikowanej osobie. Event manager jest profesjonalistą od planowania imprez – troszczy się na bieżąco o ich przebieg i dba, aby sala konferencyjna posiadała rzutnik, flipchart, o poczęstunek w przerwie zebrania, a także o pozostałe atrakcje znajdujące się w programie. Event manager zajmuje się zapleczem całego spotkania, tak aby jego uczestnicy mogli w pełni skupić się na treści szkolenia czy konferencji.