Na co zwrócić uwagę przy planowaniu wesela nad jeziorem?

Jeszcze kilka lat temu planowanie wesela poza domem weselnym położonym niedaleko rodzinnej miejscowości było zarezerwowane tylko dla osób z dużymi zasobami finansowymi i ogromną wyobraźnią. Na szczęście te czasy się skończyły i wybór bajecznego miejsca na ten najważniejszy dzień w życiu nikogo nie dziwi. Wręcz przeciwnie, rodziny chętnie podejmują się nawet nieco dalszego wyjazdu, byle tylko doświadczyć czegoś romantycznego i jedynego w swoim rodzaju. Dlaczego wesele nad jeziorem to dobry wybór i jak się do tego zabrać?

Wesele nad jeziorem

Dlaczego wesele nad jeziorem?

Przede wszystkim ze względu na niepowtarzalny klimat. Wyobraź sobie bajeczne otoczenie jeziora, lasu, zieleni oraz świeżego powietrza i spokoju natury. Do tego wygodne pomieszczenia hotelu, przepiękne ozdoby komponujące się z wystrojem okolicy, dopracowane menu i profesjonalna obsługa. Brzmi wspaniale?

Jeśli wybieramy wesele nad jeziorem, możemy być pewni tego, że nie będziemy narzekać na brak przestrzeni. Największą zaletą właśnie takiej aranżacji jest to, że zyskujemy dodatkową przestrzeń w postaci plaży. Piękne widoki na pewno nastroją romantycznie wszystkich gości, a jeśli wybierzemy na wesele namiot, to wesele z pewnością zapisze się w pamięci wszystkich weselnych gości!

Lokalizacja?

Tutaj oczywiście ważne jest zestawienie lokalizacji miejsca, gdzie odbędzie się ceremonia zaślubin. Dobrze, jeśli sala czy namiot weselny nie będzie oddalony o więcej niż kilkanaście kilometrów jazdy. Istotna jest także logistyka. Czy miejsce to znajduje się przy dobrze wytyczonej trasie? Czy znajdziemy tutaj przestrzeń na przenocowanie weselników? Zarezerwowanie miejsca na wesele to jeden z pierwszych kroków przy planowaniu ślubu m.in. ze względu na to, że musimy od razu myśleć o pokojach dla gości. Dlatego lepiej wybierać hotel, który jednocześnie może zapewnić nam obsługę całego przyjęcia. Dwie sprawy załatwione za jednym zamachem!

Sala czy namiot?

To kolejne ważne pytanie, gdy planujemy wesele nad jeziorem. Osoby bardziej tradycyjne powinny postawić na salę – dzięki temu na pewno będziecie czuć się bezpiecznie, a Wasi goście – mimo dość nietypowej lokalizacji – nadal odczuwać będą komfort przebywania w pięknych pomieszczeniach. Dla osób mniej tradycyjnych i lubiących nowości dobrym wyborem będzie profesjonalny namiot bankietowy. Namioty takie mogą pomieścić nawet do 300 gości, a zbudowane są w taki sposób, by gwarantować bezpieczeństwo.

Dekoracje

Jeśli planujemy wesele nad jeziorem, należy skomponować dekoracje na sali lub pod namiotem w taki sposób, by nie kontrastowały zbytnio z otoczeniem, ale się uzupełniały. Goście z pewnością będą wychodzić na plażę lub pomost, dlatego dobrze, by całość tworzyła harmoniczną kompozycję. Wybierzmy naturalne dodatki, kwiaty, rośliny zielone. Jeśli w okolicy znajdują się lasy, być może warto zainspirować się tą piękną zielenią i fauną. Goście z pewnością to docenią, a my zyskamy doskonałe zdjęcia.

Dekoracje weselne

Kwestia noclegu

Pisaliśmy o tym już wcześniej – najlepiej wybierać takie miejsce, które zapewnia od razu nocleg. Dobrze, jeśli jednocześnie nowożeńcy będą mogli cieszyć się osobnym kącikiem na prywatne przeżywanie tych najważniejszych godzin w swoim życiu.

Na końcu pamiętajmy – wesele nad jeziorem to piękne wydarzenie, ale także duża odpowiedzialność. Dowiedzmy się, czy miejsce, które wybraliśmy, zapewnia profesjonalną obsługę. Stawiajmy na bezpieczeństwo naszych gości, a nie na najniższą cenę z możliwych!