Dlaczego każdy powinien spróbować latania na flyboardzie?

Wodne sporty ekstremalne zawsze cieszyły się dużą popularnością, pozwalając ludziom nierzadko poczuć prawdziwy smak adrenaliny i swoistą wolność. Od pewnego czasu dość dynamicznie zaczął się rozwijać zupełnie nowy rodzaj tej dyscypliny i jest nim FlyBoard. Wszystko wskazuje na to, że lato w tym roku może przebiegać właśnie pod jej znakiem i nad wieloma jeziorami regularnie będziemy oglądać dosłownie „latających” niczym superbohaterowie ludzi. Na czym jednak polega ta zabawa i dlaczego każdy miłośnik adrenaliny oraz pływania powinien jej zasmakować?
flyboard na wodzie

Poczuj się jak filmowy „Iron Man”

Miłośnicy kinowego hitu „Iron Man” na pewno już mają jakieś podejrzenia, na czym może polegać ten nowy sport ekstremalny. Tak, nie mylicie się, można dosłownie latać nad wodą, pływać pod nią z ogromną prędkością czy wykonywać niesamowite akrobacje w powietrzu, a jedynym ograniczeniem będzie tutaj po prostu nasza wewnętrzna granica odwagi oraz wyobraźnia.
Uczestnik takiej zabawy jest podłączany do specjalnego urządzenia montowanego bezpośrednio na nogi. Ogromna dysza wystrzeliwuje strumień cieczy pod bardzo dużym ciśnieniem, pozwalając tym samym na unoszenie się nad taflą jeziora lub każdego innego zbiornika. Możliwości tego sprzętu są ogromne, gdyż profesjonaliści potrafią wybijać się na wysokość nawet 18 metrów. Do zamocowanej przy nogach dyszy podłączony jest wielometrowy wąż transportujący ciecz pod bardzo wysokim ciśnieniem. Drugi koniec węża zamocowany jest natomiast do pływającego skutera kierowanego przez instruktora, w którym turbina o dużej mocy zasysa wodę ze zbiornika i wtłacza ją do węża pod bardzo wysokim ciśnieniem. Instruktor przemieszcza się na skuterze razem z uczestnikiem zabawy, zapewniając tym samym pełną swobodę w akrobacjach.

Sport o ogromnych możliwościach

Wbrew pozorom FlyBoard nie jest tylko i wyłącznie możliwością lewitowania nawet kilka metrów nad jeziorem. Osoby nieco bardziej wprawione, a nauczenie się kontroli nad równowagą nie jest bardzo trudne, potrafią wykonywać w powietrzu niesamowite wręcz akrobacje. Co więcej, FlyBoard daje także ogromne możliwości w kwestii nurkowania. Można oczywiście przemierzać głębiny z bardzo dużą szybkością, ale i na chwilę przeistoczyć się w prawdziwego delfina. Płynięcie pod wodą, wyskakiwanie nad jej powierzchnię i ponowne nurkowanie daje niesamowitą wręcz frajdę.
lewitacja na wodzie dzięki flyboard

Jeśli nie boisz się zmoczenia, to warto spróbować!

Oczywiście FlyBoard zalicza się do ekstremalnych sportów wodnych i naturalne jest to, że spróbować tej zabawy powinny przede wszystkim te osoby, które po prostu nie boją się pływania oraz nurkowania. Decydując się na podjęcie próby, zawsze przechodzimy bardzo kompleksowe szkolenie, podczas którego instruktorzy dokładnie pokazują, jak zapanować nad dużą mocą drzemiącą pod nogami, jak utrzymywać równowagę oraz kontrolować tor swojego lotu. Zazwyczaj już po kilku minutach od rozpoczęcia nauki można w miarę komfortowo kontrolować swoje poczynania w powietrzu i tym samym przekraczać kolejne bariery, stale rozwijając wykonywane przez siebie triki.

FlyBoard może być świetnym pomysłem na prezent

Popularność tej dyscypliny sportowej nieustannie rośnie, a to sprawia, że może to być doskonały prezent dla bliskiej osoby, która uwielbia od czasu do czasu dostać potężną dawkę adrenaliny. Wykupienie voucherów na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt minut zabawy nie stanowi obecnie żadnego problemu, o czym można się przekonać, sprawdzając ofertę hotelu KASKADA.
To z całą pewnością bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu nad malowniczym jeziorem. Ponieważ dyscyplina ta bardzo dynamicznie się dzisiaj rozwija, to i ceny wynajmu sprzętu wraz z instruktorem stają się coraz przystępniejsze.