4 pomysły na wesele marzeń

Wesele marzeń dla każdego może oznaczać inne atrakcje, dekoracje, liczbę gości czy miejsce imprezy. Głównym przeznaczeniem uroczystości weselnej jest wspólne świętowanie zawarcia związku małżeńskiego – i, jak to się mówi, nieważne gdzie, ważne z kim. Dla wielu osób miejsce jednak ma znaczenie. Prezentujemy zatem kilka pomysłów na wesele marzeń w różnych lokalizacjach.

1.Wesele na łonie natury

Ślub i wesele na łonie natury to jedno z marzeń wielu par. Większość z nich decyduje się na organizację uroczystości ślubnej albo w ogrodzie, albo na plaży. Jedno jest pewne: impreza na świeżym powietrzu udziela się zarówno Parze Młodej, jak i wszystkim gościom. Taka impreza może być magiczna, patrząc już na same dekoracje czy przystrojenie otwartej przestrzeni: okrągłe stoły i krzesła przykryte białymi pokrowcami, kobierzec z płatków kwiatów, pergola w kształcie łuku pięknie prezentująca się na tle jeziora, lampki zawieszone na drzewach lub świeczki ułożone w wykopanych w piasku dołkach, powiewające na słupkach białe baldachimy – wszystko idealnie prezentujące się przy blasku delikatnych świateł i świec. Takie wesele najlepiej organizować w sezonie letnim, przy gwarancji bardzo dobrej pogody. W razie jakichkolwiek zmian atmosferycznych impreza może odbyć się w specjalnie przygotowanych namiotach, które prezentują się równie wytwornie, co luksusowe sale weselne.

2. Wesele w pałacu

Ta opcja jest zarezerwowana głównie dla pań, które chcą na swoim weselu wyglądać i czuć się jak księżniczka. Weselom w pałacach zazwyczaj towarzyszą wykwintne dania, eleganckie dekoracje, piękna muzyka oraz profesjonalna obsługa. Wystarczy wyobrazić sobie szykowny bal, na którym wszystkie pary harmonijnie tańczą walca, przy kolacji rozbrzmiewają delikatne dźwięki grane na fortepianie, a Para Młoda wygląda niczym Para Królewska – dla wielu osób taka koncepcja wydaje się jak ze snów.

3. Wesele w stylu boho

Coraz większą popularnością cieszą się wesela w sielskim stylu – w otoczeniu przyrody, najczęściej w drewnianych salach, a nawet w specjalnie przygotowanych stodołach. W rustykalnym stylu nie chodzi o to, by zamiast krzeseł w sali weselnej stały snopki siana, a zamiast samochodu wiozącego Parę Młodą wynajmować konie i bryczkę. Chodzi o to, by w subtelny sposób połączyć standardowe elementy w styl boho. W stylizacji Panny Młodej nie może zabraknąć wianku ze świeżych kwiatów oraz zwiewnej, prostej sukienki boho z koronką. W stylu sielskim dominują dodatki w kolorze brązu oraz zieleni. Drewniane skrzynie z wypełnieniem z trawy, zdjęcia przypięte klamerkami na sznurku, winietki z drewnianych plastrów, domowa nalewka i wiele innych artykułów dopełni rustykalny styl imprezy weselnej. Impreza stylizowana na boho to elegancja i naturalne piękno w wiejskiej odsłonie. Idealne dla osób, które doceniają swojski klimat.

4. Wesele nowoczesne

Przeciwieństwem do poprzedniego, sielskiego wesela, jest tzw. urban wedding, czyli nowoczesne wesele, spotykane w Polsce dopiero od kilku lat. Tego typu wesela nie mają charakteru standardowej biesiady, gdzie tańce przeplatane są jedzeniem i atrakcjami. Mocno zakorzenione tradycje wyparte są nowymi konwencjami, takimi jak przemowa drużby, jak w amerykańskim stylu. Zamiast disco-polo można coraz częściej usłyszeć przeróbki starszych utworów, utwory pop, a nawet muzykę elektroniczną. Niektóre pary decydują się także na dekoracje świetlne, inne natomiast rezygnują z oczepin i zabaw, w których nagrodą główną jest butelka wódki. Urban wedding to w zakresie menu między innymi elementy kuchni molekularnej, pokazy szefa kuchni, open bar z wynajętym barmanem, stoły tematyczne z owocami morza, sushi, owocami, słodyczami. Liczy się przede wszystkim wysoki standard.